Szkoła Podstawowa w Żurawcu

ul. Elbląska 15

E-mail: spzurawiec@op.pl

Superkoderzy
 W roku szkolnym 2018/ 2019 uczniowie klasy czwartej brali udział w projekcie Fundacji Orange Superkoderzy.
Programowaliśmy w Scratch, budowaliśmy Lofi roboty oraz podłączaliśmy  je do komputerów.
Dowiedz się więcej na naszej stronie Fundacji. Kliknij w link   Superkoderzy.

"TO(działa)MY!" - UNICEF - jest to projekt edukacyjno-społeczny UNICEF Polska i Fundacji - społecznego Santander Bank Polska inowacyjną propozycją skierowaną do wszystkich nauczycieli pracujcych z uczniami,począwszy od 4 klasy szkoły podstawowej.Projekt jest odpowiedzią na rosnącą potrzebę podejmowania inicjatyw,które maja na celelu inspirowanie dzieci i młodzieży do działania wykraczającego poza ramy tradycyjnej edukacji. Jest szansą dla uczniów na rozwijanie umiejetności i kompetencji niezbędnych we współczesnym świecie. Tworzy dla młodych ludzi przestrzeń do działania w obszarach dla nich ważych i interesujących. Daję mozliwość uzyskania dofinasowania na realizację przygotowanego przez uniów projektu o charakterze społecznym.  Proponowane tematy są szerokie i dają duże mozliwości do działania:ekologia,zdrowie i sport oraz edukacja i rozrywka.Są to zagadnienia,w których na co dzień poruzają się młodzi ludzie. W grupie siła i mogą zadziałać zdecydowanie wiecej !

"Aktywna tablica" - program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów nauczycieli w zakresie technologi informacyjno – komunikacyjnych. Termin realizacji: rok szkolny 2019/2020. Cel ogólny: zwiększenie efektywnego korzytania z technologii informacyjno - komunikacyjnej (TIK) w ramach realizacji zajęć dydaktycznych oraz pełna realiacja zadań edukacyjnych zgodnie z wymaganiami podstawy programowej. Dotacja celowa Wójta Gminy Markusy Dorotę Wasik na zakup pomocy dydaktycznych -koszt programu: 14 000,- zł.

"Akademia przyszłości"wsparcie uczniów osiągających słabe wyniki w nauce w wyrównywaniu ich szans edukacyjnych poprzez realizację zajęć pozalekcyjnych w 4 blokach, ukierunkowanych na rozwój ich kompetencji kluczowych: język angielski, matematyka, informatyka, edukacja przyrodniczo-ekologiczna, udział wzięło 51 uczniów z klas 4-6, jeden rok szkolny (2008/2009).

Indywidualizacja daje szansę na sukces”wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych, wsparcie działań szkoły na pierwszym etapie edukacyjnym w 4 blokach: zajęcia dla dzieci ze specjalnymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, zajęcia matematyczne, zajęcia z gimnastyki korekcyjnej, zajęcia rozwijające zainteresowania z nauk przyrodniczo-matematycznych, udział wzięło 48 uczniów z klas 1-3, jeden rok szkolny (2012/2013), koszt projektu 42 319 zł.

Eduf@n” wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci z terenów wiejskich poprzez wsparcie programu rozwojowego z wykorzystaniem innowacyjnych form nauczania oraz wyposażenie szkoły w sprzęt komputerowy i multimedialny, który uatrakcyjnia i unowocześnia proces edukacji, zajęcia w 4 blokach: języka angielskiego, informatyki, nauk ścisłych i językowo-dziennikarski, udział bierze 44 uczniów z klas 4-6, dwa lata szkolne (2013/2014. 2014/2015), koszt projektu 373 518 zł

Rozwijamy i udoskonalamy przedszkola” podniesienie jakości pracy oddziału przedszkolnego poprzez doposażenie w celu dostosowania do potrzeb dzieci: modernizacja toalet dla dzieci i personelu, wyposażenie i montaż placu zabaw, wyposażenie w sprzęt do utrzymania czystości, doposażenie sprzętu kuchennego, zakup stolików i krzesełek, szafek, półek, wieszaków, sprzęt wypoczynkowy – pufy i poduchy terapeutyczne, doposażenie oddziału przedszkolnego w zabawki i pomoce dydaktyczne, plastyczne, sprzęt zapewniający bezpieczeństwo oraz sprzęt komputerowy, multimedialny, RTV, koszt projektu 86 000 zł (rok szkolny 2014/2015). Modernizacja oddziału przedszkolnego przyczyni się do likwidacji barier w dostępie do edukacji przedszkolnej.